Raport o stanie Gminy Michałowice w 2021 rokuWójt Gminy Michałowice

DRODZY MIESZKAŃCY,

Mówią, że nieszczęścia chodzą parami. Nie sposób nie zgodzić się z tym zdaniem w odniesieniu do pandemii i wojny na Ukrainie. Ale jest też wielkim szczęściem, że istnieje taka Wspólnota jak nasza, która obu tym wydarzeniom stawia czoła.

Kierowani sercem i sąsiedzką empatią skupiamy nasze myśli i działania na pomocy Ukraińcom. Pamiętamy również o skutkach pandemii, w tym o rosnących kosztach wyznaczonych zadań, z jakimi musiał się zmierzyć samorządowy budżet.

Osobiście mogę z satysfakcją stwierdzić, że koronawirus nie podciął skrzydeł naszym planom. W 2021 roku skutecznie prowadziliśmy inwestycje i rozwijaliśmy usługi skierowane bezpośrednio do Państwa, mieszkańców Gminy Michałowice. Oto niektóre przykłady naszych dokonań:

  • inwestowaliśmy znaczne kwoty w rozwój infrastruktury pięciu placówek edukacyjnych i publicznych;

  • budowaliśmy kanalizację i odwodnienia;

  • sadziliśmy drzewa i krzewy;

  • wyremontowaliśmy blisko 2,4 km dróg gminnych;

  • powstało ponad 2,5 km nowych tras rowerowych i chodników;

  • zorganizowaliśmy kilkadziesiąt imprez gminnych o charakterze kulturalnym i sportowym;

  • po raz pierwszy w Gminie Michałowice przeprowadziliśmy głosowanie nad budżetem obywatelskim, na realizację którego przeznaczono 500.000 złotych.

Te i wiele innych ubiegłorocznych działań przedstawiamy w raporcie o stanie Gminy Michałowice za 2021 rok. To dokument, w którym możemy się przejrzeć jak w zwierciadle: pokazuje nas samych i jest dla nas samych – mieszkańców Gminy Michałowice.

Znajdą w nim Państwo obiektywne informacje o tym, co zrobiliśmy i jak wypadamy na tle podobnym nam gmin oraz na jakim etapie są realizacje konkretnych strategii. Można się w nim też dowiedzieć, dlaczego Gmina Michałowice zajmuje wysokie miejsce w prestiżowych rankingach gmin w Polsce!

Dla Państwa wygody raport po raz kolejny ma formę strony internetowej. Jest on transparentny, jak wszystkie nasze działania. Polecam Państwu gorąco jego lekturę i równie gorąco zachęcam do udostępniania linku znajomym mieszkańcom Gminy!

Małgorzata Pachecka

Wójt Gminy MichałowiceCO ZNAJDZIESZ W RAPORCIE?Raport o stanie Gminy Michałowice w 2021 r. do pobrania również w wersji PDF

Przycisk


Jak wypadamy na tle innych gmin?