bilet michałowiczaninaZdjęcie prezentuje uścisk dłoni Wójta Michałowic i przedstawiciela WKD po podpisaniu umowy na Bilet MichałowiczaninaProgram jest elementem realizowanej przez Gminę polityki społecznej. Negocjacje z WKD podjęto z inicjatywy mieszkańców, którym od dawna zależało na łatwym i tanim poruszaniu się kolejką w ramach granic oraz na tańszym dojeździe do pracy poza granice Gminy.


Od 1 lipca 2020 r. dostępna jest sprzedaż biletów WKD w nowych, niższych cenach dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Michałowice. Tańsze są wszystkie przejazdy okresowe (miesięczne i kwartalne) wg taryfy normalnej, a ponadto jednorazowe obowiązujące na linii Nowa Wieś Warszawska-Warszawa Salomea.


Zdjęcie przedstawia Kartę Mieszkańca trzymaną w ręce przez kobietę

bilet michałowiczanina umożliwia posiadaczom karty mieszkańca tańsze przejazdy wkd


Dzięki umowie podpisanej 17 czerwca 2020 r. przez Gminę Michałowice z WKD przejazdy na linii Nowa Wieś Warszawska- Warszawa Salomea są dostępne za symboliczne kwoty (już od 1,50 zł za bilet dla seniora/ucznia/studenta). Bilety można zakupić w dwóch wariantach czasowych: 12 i 19-minutowych.


Koszt biletu normalnego to odpowiednio: 2,50 zł (12 min) i 3 zł (19 min). Niniejszy program umożliwia mieszkańcom spore oszczędności. Warto podkreślić, że bilet Michałowiczanina jest tańszy od najtańszego biletu 20-minutowego oferowanego w warszawskiej strefie 1 i 2 przez ZTM. Mieszkańcy regularnie korzystający z kolejki, najczęściej przy dojazdach do szkoły lub pracy, kupują zazwyczaj bilety miesięczne lub kwartalne. Bilet miesięczny wg taryfy normalnej jest dla nich tańszy o 40 zł, a bilet kwartalny wg taryfy normalnej o 90 zł.


Do skorzystania ze zniżek konieczne jest okazanie Karty Mieszkańca Gminy Michałowice, która przysługuje każdemu mieszkańcowi oraz jego dzieciom (by ją uzyskać wystarczy rozliczyć PIT w miejscu zamieszkania). Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania niniejszego dokumentu zawarto na podstronie Karta Mieszkańca.


Powiązanie Biletu Michałowiczanina z Kartą Mieszkańca pozwoliło ograniczyć gminne dopłaty tylko do finansowania przejazdów jej mieszkańców. Ta atrakcyjna oferta ma zachęcić także niektórych mieszkańców do rozliczania podatków w Gminie Michałowice, co pozytywnie wpłynie na budżet.

Bilet Michałowiczanina można nabyć w kasie biletowej WKD, w automacie biletowym WKD oraz przez aplikację mobilną.


W 2021 roku Program spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Liczba mieszkańców, którzy skorzystali w biletu w 2021 r.:

- bilety jednorazowe: 32.077 szt.;

- bilety okresowe: 976 szt..


Podpisanie umowy na Bilet Michalowiczaninaceny biletów oraz szczegóły programuZdjęcie przedstawia cennik Biletów Jednorazowych i Okresowych.
Zdjęcie przedstawia wzór Biletów Jednorazowych.